ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Romantická stoupání, krásný terén, nádherné výhledy, sluníčko ……. Další ze sady tras, kde moc asfaltu neužijete.

Pojedeme jednou z mnoha tras na Hundstein, ale odbočíme k vysílači a pak se při sjezdu na ní znova napojíme.
Hned od začátku nás čeká šotolina při stoupání k hospodě Taxhof ke které přijedeme ze zadu, projedeme okolo ní a napojíme se na asfaltovou cestu, která nás povede okolo penzionů vzhůru. Končí asfalt a nastává šotolina, musíme hned ze začátku objet závoru a šlapeme …… do kopce směrem k další hospodě Erlhofplatte, červené MTB šipky jsou našim průvodcem. Poslední úsek je krásná cesta s kameny, občas kořen, ideální cesta pro kolo horské. U již zmíněné hospody, známá červená MTB šipka ukazuje do prava, ale my jedeme rovně na výlet k vysílači. Stoupání je již mírné, cesta lesní a za chvíli jsme u vysílače. Jsou tu dva, velký je vidět ze Zell am See a okolí, ten menší vidět není.
Čekají nás krásné výhledy na okolní Alpy. Tady naše cesta zdaleka nekončí, čeká další stoupání, krástké, ale tepy poskočí směrem vzhůru. Jsme v nejvyšším bodě cca 1.570 mnm a už jenom budeme klesat. Po chvilce dojememe na rozbočce, pokud bychom se dali do prava pojedeme na Hundstein, ale točíme dolu a za chvíli jsme na rozcestí. Pravá strana je směr Thummersbach a levá směr Bruck, tím směrem sjíždíme po šotolině až dojedeme zase k Erlhofplatte od směru Hundstein.
Sjedeme dolu po té samé cestě kterou jsme jeli nahoru až na skoro k závoře. Zde je ještě odbočka do prava, turistická trasa č.5. Jedeme po ní a čeká nás travnatá cesta, která postupně ve sjezdu přejde na polní cesta a následně šotolinu. Ke konci sjezdu mineme kapličku Maria Stein. Jsme nad vesnicí Hundsdorf, objedeme závoru a když se otočíme, tak na závoře je značka zákazu kol. Obráceně se tedy jet nedá. Projedeme okolo kostela a již jsme na silnici co nás dovede přes Bruck až na křižovatku u sokromého hradu a odsud již pohoda po cestě na místo odku jsme vyjeli.

Trasa opravdu hezká, ačkoli je část lesem, většinou jste v dosahu slunečních paprsků. O víkendu je na cestách směr Hundstein poněkud přesyceno cyklisty a pěšími, dávejte pozor ať se s někým nesrazíte zejména v posledním úseku k Erlhofplatte. Tam je to užší a někdo toho má při sjezdu už „plné kecky“.

  • Celkem najedete cca 27 km a nastoupáte 1.097 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě