Počasí v Zell am See je každý den jiné. Někdy slunce, jindy zase voda z nebe a na kopcích sníh. Ale léto už je za rohem a brzo začne letní sezóna.
Třetina května za námi
Pořád je tu ještě poklidno, počasí slunečné, teploty příjemné … ideální počasí za zevlování po okolí 🌞
Dopoledne slunce, odpoledne voda
Jsou dny, kdy je dopoledne krásné slunečné počasí s teplotou kolem 18 st.C a odpoledne se přižene voda a začne v této oblasti pršet. Je to dobře, vody je pořád málo. Předpověď naznačuje, že se do poloviny května trochu ochladí
Květnové zevlo
Máme začátek května a já se potuluji po okolních pěšinách. Počasí slunečné, turistů zatím minimum, pěšiny prázdné ☀ Letošní léto asi bude opět teplé. Sněhu moc nebylo, snad budou klasické jarní přeháňky, neboť vody v přírodě je nedostatek.
Großglockner Hochalpenstraße se otevírá
Vzhledem k tomu, že sněhu v letošní zimě nebylo velké množství, tak se Großglockner Hochalpenstraße otevře v sobotu 25.4.2026. Určitě vyražte v průběhu dubna a května, kdy je poměrně málo návštěvníků a čekají na Vás nádherné výhledy na zasněžené Vysoké
Vodní dílo Sedlice
Malá přehrada Sedlice slouží k zachytávání splavenin, aby se nedostávaly do řeky Želivky, která je zdrojem pitné vody. Vodní dílo je kousek od vesničky stejného názvu. Cca 7 km od této přehrady se nachází obec Želiv s místním klášterním pivovarem.
Vysoké Taury
Pohoří Vysoké Taury je pořád pěkně zasněžené a vypadá to, že zima bude ještě na tomto pohoří nějaký čas pokračovat. V nížině už to na některých místech taková sněžná pohoda není.
Slunečný únor
Někdy přes noc mrzne, někdy ne. Přes den je většinou je slunečno, trasy na běžky jsou pořád ještě v dobrém stavu. Na kole klasické zimní trápení 🚴♀️
Začátek února
Ráno jsou pořád mlhy, ale v poledne už je slunečno. Teploty v nížině se ráno pohybují kolem -3 st.C, ale během dne teplota stoupne nad bod mrazu. Na kolo se mi moc nechce, na cestách je ještě mnoho ledových ploten
Bruslení na jezeře
Jezero Zeller See zčásti zamrzlo a tak se na něm dá bruslit. Jezero zamrzá poměrně málo a já jsem letos predikoval, že nezamrzne. Opět byla moje předpověď špatná 😎. Led je zatím pevný a brusný se, nebo chodí na úseku
