ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator


Tato trasa je kombimace bike a lehké pěší turistiky.

Na kopec Schwalbenwand 2.011 mnm se na kole vyjed nedá, ale dostaneme se až pod něj a potom vyjdeme cca 150 výškových metrů. Což je v tomto případě něco kolem 300 – 400 m délky chůze.

Začátek trasy je shodný s trasou Thumersbach – Schützingalm. Zde pak ještě kousek pokračujeme po turistické trase č.83 a po chvíli můžeme kolo odložit a pěška soupat nahoru.
První kříž uvidíme nad s sebou a je ve výšce 1.895 mnm. Zde můžeme odpočinout na lavičce, jsou zde krásné výhledy jak na protější Schmittenhöhe, tak i údolí u Saalfelden. v této oblasti se občas vyskytují pasoucí se koně. Nekrmte je, jinak se jich už nezbavíte. Pomalu můžeme stoupat dále a dostaneme se na malou plošinku a čeká nás ještě jeden kopeček. Chodníček je vyšlapaný a tak se dá jít bez problémů i v cyklistických tretrách. Po zdolání kopečku nás čeká vrcholový bod Schwalbenwand 2.011 mnm, kde je také kříž. Zde jsou výhledy jak do údolí, tak i v dále je vidět další bikerská meta a tou je Hundstein 2.117 mnm .
Až sejdete ke kolu, vrátíte se pár desítek metrů zpět a napojíte se na další turistickou trasu, tentokrát č.82. Napřed přejedeme louku plnou bio-kravinců a potom nás čeká šotolinová cesta přecházeníjí na užší polní cestu a nakonec singl. Konec singlu je dost kamenitý a poměrně náročný, pokud se na něj necítíte, klidně kolo veďtě. Záhy se pak napojíme na cestu kterou jsme šlapali do kopce. Já jsem si ještě cestu dolů zpříjemnil hezkou cestou po turistické trase č.92 a následným vyjetím do Zell am See.

  • Našlapete cca 34 km s celkovým převýšením cca 1.570 m. /včetně chůze na kopec/
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě