ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výlet po Kitzbühelských Alpách v okolí Zell am See kde projíždíme kolem 2 horských hospůdek. Opět kombinace asfaltu, šotoliny a krásného lesního přírodního sjezdu. Trasa na poznání a nasání atmosféry Alp.

Po Tauernské cyklostezce se dostaneme do městečka Kirchham a zde náš šipky navedou do kempu Neunbrunnen, který je hned u lesa. Mineme kemp, točíme na pravou stranu a jsme na polní cestě. Z té nebudeme odbočovat a ona nás napojí na cestu, která vede směr kopce :). Už jsme na šotolině a šlapeme, po chvilce mineme v zatáčce jednu odbočku, ale ta se nás netýká. Odbočíme naž na té další. Já jsem neodbočil, protože jsem si chtěl vyfotit jednu chaloupnu, co je tam v lesích. Potom jsem se vrátil zpět a odpočil.
Zase nás čeká šlapání po šotolinové cestě směrem kopec. Až potkáme žluté turistické šipky č.774 , které z cesty směřují lesem dolů z kopce k hospodě Stablgerg. Čeká nás sjezd lesem po lesní pěšině. Skoro celá trasa se dá jet, až poslední sjezd k již zmiňované hospodě je dost kamenitý. Dejte pozor na klacíky a větve v lese. První hospodu z našeho itineráře míjíme. Je u ní i známá nově opravená kaplička. Jedeme polní cestou až k silnici co směřuje na Saalbach. Zde se napojíme a pár stovek metrů pojedeme po krajnice, ale za chvíli už odbočujeme, opět nás vede značení Tauernské cyklostezky směr Zell am See.
Za hřbitovem točíme do prava a následuje lehký kopec mezi penziony a napojíme se na Dr.Müller Promenáde. Což je asi 1 metr široká cesta, která vede do Zell am See. Dejte pozor na procházející, není zde žádné zábradlí a mohl by následovat pád ze stráně, poměrně prudké stráně. Dojedeme do Zell am See a zase šlapeme mezi domky směrem do kopce. Napojíme se pak na šotolinu a Sonnergerg Promenade, což je šotolinová cesta nad Zell am See.Na nás vyvede na asfaltovou cestu, která vede k druhé hospodě Jaga-Alm. Ta je také na kopci, takže ještě trošku šlapání po asfaltu. V navigaci je odbočení z Sonnerberg Promenade, ale ta cesta je slepá, jen jsem jí zkoušel, zdali se někam nenapojím …… nenapojil :-). Z Jaga – Alm po šotolině a pak asfaltu do Zell am See. Trasa není náročná, snad mimo kousku sjezdu k Stablgerg, ale tam můžete kolo vést bez problémů.

  • Celkem najedete cca 33 km a našlapete 1.100 výškových metrů
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě