ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nádherné výhledy a zevlování po rovině je charaktér této nenáročné trasy. Tauernská cyklostezka nás dovede naž před město Uttendorf. Na rozcestí je možnost do prava přes mos do Uttendorf, nebo vlevo po silnici směřující k jezeru Tauernmoos Zee, které je oblíbeno mezi návštěvníky, ale i příznivci silničních kol, protože silnice vede až k němu.

My po chvilce míjíme po levé straně pilu a za chvilku je odbočka po pravé straně. Klasická červená MTB šipka nás povede asi nad pískovým lomem až se dostaneme na rozbočku, kde místo abychom jeli dolů, pojedeme po šipce značící cestu k Mittersill. Stoupání je tvrdá šotolina, jede se na ní dobře a není nijak velké. Až dojedeme k dalším značkám, tak je už zde navádějí šipka na Uttendorf a ta nás provází celou cestu.

Vyjedeme na planinu, kde je opravdu na okolní kopce nádherný rozhled. Před sebou máme pohoří Granatspitz – Gruppe. Trať jsem projel začátkem dubna a hory byly ještě krásně zasněženy. Nakonec nás šipka navede na krásný sjezd do údolí. Čeká nás travnatá, polní a nakonec asfaltová cesta, která se klitkatí do údolí. Na protějším kopci je vidět udělaný symbol chodidla. Musí být pěkně velký, když je zdáli tak dobře vidět. Za chvíli se napojíme na silnici od Tauernmoos Zee a ta nás dovede až na Tauernskou cyklostezku a po ní zpět do Zell am See.

  • Celkem najedete cca 63,5 km a nastoupáte necelých 780 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě