ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bikerská klasika, pro mnohé jejich první milníkový kopec na 2.117 mnm .

Jeden z mých velmi oblíbených výletů. Začneme v Thumersbach, kam se dostaneme po silnici. Šipky za náměstíčkem ukazují doprava a cesta začne trochu stoupet. Asfalt po kol budeme mít až k posledním penzionům a pak přecházíme na šotolinu. Před lesem je ještě jedna hospoda a poslední možnost nabrat případné zásoby, hlavně pitivo je důležité. A potom už stoupáme, šlapeme, stoupáme …….. Cesta se zdá býti nekonečná, občas šotolina přejde na kamenitější podklad, ale vše se dá bez problémů jet. Pomalu se dostaneme na planinu a objíždíme jeden z kopců a v dáli vidíme náš cíl. A tím je hospoda Statzer-Haus na kopci Hundstein ve výšce 2.117 mnm.
Poslední úsek je nejnáročnější, část stezky je hodně vyšlapaná a děravá. Pokud si na to netroufáte, není žádnou ostudou kolo tlačit. Následuje poslední stoupák a jste na vrcholu. Polévka s maxi knedlem Vám bude odměnou, včetně nádherných výhledů.
Cestou zpět volím variantu cesty okolo vysílače, na první odbočce po cca 7 km točte vlevo, objedete závoru a pokračujete polní cestou k vysílači. K vysílači je již jedna trasa tady uvedena, toto je v obráceném směru.
Na Hundstein 2.117 mnm, neboli „Zelenou střechu Evropy“ vede několik cest. Z Maria Alm, Thummersbach, Bruck, Gries ….. cesty jsou řazeny od nejlehčí po nejtežší.

Pro soutěživé …. pokud se dostanete z Thumersbach až k cíli pod 2 hod. jste na tom fyzicky a technicky velmi dobře. Ale i časy do 3 hod. značí Vaší fyzickou pohodu. Kopce se nebojte, je to opravdu zážitek. Nevýhodou bývá, že je v sezóně poměrně dost využíván a někdy to tam vypadá jak na kolonádě.

  • Celkem najedete 40 km s celkovým převýšením 1.800 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě