ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dalši z tras, které prověří Vaší kondici. Výjezd ze Zell am See směrem na Schmittenhöhe není možný díky zákazové značce. Ale i jiná cesta na kopec vede. Jednu z nich Vám popíši.

Ze Zell am See po Tauernské cyklostezce do obce Brucberk a na jejím konci zatáčíme do leva. Cesta samozřejmě do kopce a začíná asfaltem. Projedeme 2 tunely a cesta se poalu začne měnit na šotolinu. Až klasická žlutá turistická značka, která nám ukáže směrem do lesa a zde naše šlapání prozatím skončí a musíme tlačit lesem po turistické č.51. Je to cca 400 m a objevíme se kousek pod vlekem Areitalm 1.411 mnm. Pokud přejedete dojedete po cca 500 m na konec cesty, kde je pouze skála. Na Areitalm naberte zde sílu, protože cesta povede po šotolině po sjezdovkách pořád kopcem nahoru. Sklon se mění, zejména když se dostanete pod sjezdovku Breiteckalm. Zde tepy půjdou tošku nahoru, ale vyjet se to dá. Poslední úsek je již mírnější a odměnou Vám bude kásný výhled. Případné občerstvení bude-li otevřená nějaké hospůdka.

Sjezd ze Schmittenhöhe do centra Zell am See je již po šotolině. Cestou minete sjezdovky, vleky, několik hospůdek. Některé svahy jsou prudší a tak dávejte pozor na rychlost a mějte vše pod kontrolou. Na konci sjezdu je závora, která se dá objet a začne pomalu asfaltová cesta, kterou sjedete až do centra Zell am See. Je to jedna z prvních tratí, které jsem tu jel a tak mapka není úplně k dispozici.

  • Do svého pomyslného cyklistického deníku si můžete zapsat zdolání dalšího vrcholu ve výšce 2.000 mnm