ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tato trasa splňuje vše co si biker může přát. Stoupání, sjezdy, šotolinu, kamenitou cestu, nádherné výhledy …….. Pokud budete v této oblasti určitě doporučuji !

Ze Zell am See se po Tauersnké cyklostezce dostaneme do městečka Piesendorf a opět červené šipky MTB nás povedou směrem na Pinzgauer Hütte, což je jedna ze dvou hospod, které mineme. Cesta začíná asfaltem a pak přechází na šotolinu, občas trošku kamenitou, ale dá se v pohodě. Za celou cestu není potřeba přehodit na „kašpara“. Červené šipky jsou jasně navigující a zde se nebloudí. Po cca 11 km jízdy do kopce se dostáváme k rozbočce, kde nás MTB šipky buď navedou přímo k Pinzgauer Hütte, nebo nad ní, popř. do prava na turistickou cestu vedoucí na Schmittenhöhe.

Jedeme nad ní a za chvilku nás čeká nádherný výhled na Kitzsteinhorn a do údolí. Tady doporučuji pozevlovat a kochat se. Rovinka nás dovede k druhé hospodě Hochsonnbergalm. Hned nad ní se dáváme do lehkého stoupáku a pokračujeme po šotolině, na kamenech podél cesty jsou označení kameny červeně-bílo-červeně. Klasické značení cest v Rakousku. A za chvilku jsme na kopci Rohrertörl 1.918 mnm. Čeká nás sjezd po levé straně Zirmkogel 2.215 mnm a okolo Langeck 2.021 mnm. Cesta je dobře vidět už zdáli, částečně kamenitá, ale dost široká. Ta nás dovede až dolu a napojí nás na silnici Saalbach – Maishofen. Sjezd je šotolina, zatáčky dost utáhlé a na konci je pak asfalt. Potom přes Viehofen vede mimo silnici cyklostezka, potom už musíte po silnici, ale je to lehce z kopce. A potom se zase napojíte na Tauernskou cyklostezku, která Vás dovede zpět do Zell am See.

  • Celkem najeto 43 km a převýšení 1.320 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě