ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Trasa na rozježdění a nasátí atmosféry zde v Alpách. Do Kaprunu se dostanete po Tauernské cyklostezce a trasa začíná hned za tunelem, kterým stezka vede. Začátek stoupání je asfalt, který skončí po cca 3 km stoupání. Jakmile se dostanete k zatáčce, kde je závora a zákaz vjezdu pro auto, tak pokračujte oním vjezdem. Šipky Vás sice lákají jet i doleva, tudy se budete vracet /šotolinová cesta pro auta/. My pokračujeme po krásné kamenité cestě s krásným výhledem, stoupání jsou táhlá a tak ani nejmenší převod nevyužijete. Za chvilku jste u hospody Unterbergalm, tady musíte z kola dolu a projít okolo zábran a po cca 350 m jste u u staré kabinkové lanovky Maiskogelalm, kde je i hospůdka a oslík s poníkem. Velcí kámoši s každým kdo by mohl mít něco dobrého. Nekrmte je, když dáte jednomu, bude chtít i druhý. Když dáte oslíkovi více, poník Vás kopce. A panu majiteli hospody se nelíbí, když je vykrmujete. Samozřejmě výhledy jsou tu nádherné, jako na všech výletech do kopců.

Jestli chcete, můžete vyjet ještě pár metrů výše do hospody Glocknerblick. Cestou dolů se dáme po již zmiňované šotolině. Protože jste lehce rozjetí, můžete si dát na vyjetí ještě mini výlet kolem soutězky Sigm. – Thun – Klamm až na parkoviště u vleků, které vedou na Kitzsteinhorn. Toto je vlastně část Tauernské cyklostezky /zelené značení/. Samotná cesta na kopec trvá cca 50 – 75 min. dle zvoleného tempa.

Aktuálně 2022: máme tu nový trail z Maiskogel. Je to hravá nenáročná pěšina, moc pěkně se po ní jede. Text výše už je poněkud starší, protože mezitím se postavila nová lanovka K-Onnection, která vede s přestupem až na ledovec. A udělalo se následně pár úprav a přestup mezi lanovkami bude první, ke kterému teď dojedete. Ale cesta do kopce je pořád stejná ;).
Aktuální fotky jsou přidány na začátek galerie.

  • Najeto necelých 43 km a převýšení 1068 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě