ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pojeďme na výlet klidnou trasou po jedná z odboček Tauernské cyklostezky, která nás dovede až k hospodě Kesselfall Alpenhaus od které jezdí autobusy k přehradní nádrži Mooserboden, kde jsou elektrárny „Tauernkraftwerke Glockner-Kaprun“.

Po Tauernské cyklostezce přes Kaprun okolo soutězky Sigm. – Thun – Klamm a jezera, které je nad ním. Pořád se držte po pravé straně řeky Kapruner Ache a pojedete po krásné pěšině, kde minete zajímavou kaskádu malých přepadů vody a vyjedete před mostem, který když přejedete, tak jste již na parkovištích u spodní lanovky na Kitzsteinhorn.
Po vyjetí až k podkladnám již zmiňované lanovky se napojíme na silnici, která nás dovede až na parkoviště Kesselfall Alpenhaus. Zde již dále na kole nemůžete a k přehradám jezdí pouze autobusy. Je zde jedna zajímavost, že autobus vás doveze k výtahu a ten návštěvníky vyveze nahoru a tam přestoupí na další autobus.

Podíváme se po cestě, která nikde není v mapách alespoň k již zmíněnému výtahu. Nedojedeme sice k němu, ale budeme ho mít alespoň na dohled. Na konci parkoviště kde otáčí autobusy, které vyváží turisty je cesta podél koryta říčky. Je tam dřevěný mostek, já jsem trasu zkoumal v březnu a mostek byl uklizen, ale díky malé lavině která částečně pro mne nahradila přejezd jsem se dostal na druhou stranu. Tady je šotolinová cesta, která ale postupně přechází v dost kamenitý úsek, který nás vyvede na vyvýšeninu jedné z říček. Zde pak můžete v dáli vidět výtah jak vyváží turisty. Na fotografiích neni vidět říčku, protože ještě v ní není vody. Cestou zpět objížím parkoviště u Kesselfall z druhé strany, ale vše je po silnici. Trasa až na poslední kamenitý úsek je lehká. Komu se nechce šlapat do kopce, tak může zůstat hned u soutězky Sigm. – Thun – Klamm, která je ideální na procházku a je to vizuální zážitek. Ale i samotné přehrady jsou krásné pokud se tam vyvezete autobusem, nebo dojdete pěšky. Protože tolik vody pohromadě mezi horami se často nevidí 🙂

  • Celkem najedete cca 35 km a našlapete 400 výškových metrů
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě