ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jedna z klasických tras, jakých je zde nespočet. Prostě pohodová jízda s krásným výhledem. Ze Zell am See se dostanete po Tauernské cyklostezce až do Brucku. Zde vjedete na silnici Grossglockner Strasse, která vede do Fusch.

Zhruba na konci Bruck po pravé straně nás již navedou červené šipky s označením MTB. A už šlapeme do kopce. Čeká nás z větší části šotolina přecházející na polní cesta. Cestou potkáte několik elektrických ohradníků, pokud je otevřete za konec, který je izolovaný tak uniknete malému elektrickému „štípnutí“. Za chvilku se dostanete k bodu Hehneck 1.301 mnm , ještě nás čeká sjezd okolo chaty a potom opět šlapání na kopec. Pokud vyjedete z lesa, čekají Vás nádherné výhlede na Zell am See a jezero.

„Pomalu se dostaneme k nejnáročnéjšímu úseku celého výletu a tou je místní asi 300 m dlouhý singl track. Ze začátku je průjezd lesíkem a potom výjezd na pastvinu. Zde pozor, stezka je vyšlapaná od krav a občas díra.“ Předchozí info už je neplatné, nějaký aktivista cestu upravil a rozšířil. Teď jsi sjedete i pozadu … smutný to úděl krásného trailu. Na konci tohoto sjezdu je hospůdka Hinterjudendorfer Alm. Po případném občerstvení už jenom po široké šotolinové cestě směrem dolů a vyjedete kousek před vesnicí Fusch opět na Grossglockner Strasse. Tady najedete na stezku co jí kopíruje a v klidu směrem do Brucku se můžete přibližovat.

Jak jsem již zmínil, trasy tohoto tipu zde najdete ve velkém množství. Hned na druhé straně Grossglockner Strasse jsou také kopce a i tam se dle průvodce podíváte.

  • Celkem najedete cca 35 km a celkem převýšení do 800 m