ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Klasická alpská trasa, kterých je zde bezpočet. Do kopce a z kopce, rovina a pohodička. Čeká nás pouze jeden kopec a to dlouhý pouze cca 7,5 km což se může někomu zdát krátké, ale našlapete na něm skoro 1.000 výškových metrů. Takový malý stoupací kopec zpestřený hezkými výhledy.

Cesta je velmi jednoduchá, po Tauernské cyklostezce dojedeme až do pidi vesnice Gerling. Tady objedeme kostel z levé strany a už můžeme přehodit na nějaký lehčí převod, protože od této chvíle nás čeká šlapání do kopce. Pojedeme po žluté turistické šipce, která nás navádí na Schwalbendwand. Tak daleko ale nedojedeme, náš cíl bude již zmíněná salaš Gerlinger Alm. Cestu ještě pak prozkoukám, zda-li by se dalo po nějakých cestičkách pokračovat dále, ale to už bude dobrodružnější, protože tam jsou spíše „kamzičí cestičky“ . Na Schwalbenwand se dá dojet jinou trasou, je to trasa k salaši Schützingalm s tím, že budete pokračovat ještě výše. Určitě jí projedu a popíši znova.

Cestou nás čeká jako obvykle šotolina, čím více se budeme blížit k vrcholu, tím více cesta bude kamenitější, ale bez problémů sjízdná. Část pojedeme i po lesní cestě, kde se dostaneme k odbočce. Do leva pokračujeme, ale až se budeme vracet, tak se nenapojíme na cestu kudy jsme přijeli, ale pojedeme dolu směrem do vesnice Deuting. Poslední stovky metrů jsou záživné, trošku si máknete. Já jsem ale skončil cca 200 m od salaše, protože jsem to projížděl začátkem dubna a bylo tam asi cca 30 cm přemrzlého sněhu a v letních tretrách se mi nechtělo sněhem brodit.

Cesta zpět je na krásné projetí, čeká nás opět šotolina a polní cesta. Dojedeme k již zmiňované rozbočce a tam budeme pokračovat dolů na Deuting. Cesta je široká, využívají je lesní dělníci a mechanika, potom se trošku zůží, občas přejde na lesní styl cesty a nakonec vyjedeme nad statkem v Deutingu. Touto trasou na kole asi nikdo nejezdí, potkáte zde spíše pár turistů výletníků jdoucí na Schwalbernwand 2.011 mnm. Přec cestu jsou vyhloubeny odvodňovací kanály, někde dřevěné, jinde zase železné. Můžou být propadlé trošku v zemi, tak pozor ať vás to „nenakopne“ a neputujete přes řidítka.

  • Celkem najedete cca 37 km a nastoupáte necelých 1.000 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě