Kdo od této trasy čeká nějakou romantiku, možná bude ze začástku zklamán. Čeká nás šlapání směrem vzhůru, ale konečný výhled od hospody Erlhofalm na pohoří Drei Brüder /Tři Bratři/ mu bude odměnou.

Začátek trasy je totožný s již popisovaným úsekem Bruck – Pichlkampen na rozjezd. Akorát nebudeme zde vyjíždět až k Pichlkampen, ale sjedeme k červené MTB značne jak je popisováno. Zde jsme původně jeli dolu, ale teď je ta verze, že vyšlapeme ještě několik stovek výškových metrů. Cesta je jak šotolinová, tak k závěru cesty trošku kamenitá. Šipky nás bez problémů navedou k hospodě Erlhofalm 1.653 mnm. Tady mimo ukojení chuťových buněk můžeme také dát pohled na pohoří zvané Drei Brüder /Tři Bratři/. Pohled je to více než krásný. A při pohledu na protistranu uvidíme v dáli Hundstein 2.117 mnm.

Cestu zpět si trošku zpříjemníme přejezdem ještě do vesnice Gries. Jakmile se dostaneme k červené MTB značce, ke které jsme původně přijeli od Pichlkampen, tak pokračujeme dolu a hned první odbočkou v zatáčce se dáme do prava. A tudy po šotolině, polní cestě a v závěru po asfaltu sjedeme do Gries. Potom již po Tauernské cyklostezce zase do Zell am See. Z Gries se dá dojet na protější kopec k hospodě Moosalm 1.531 mnm, tuto trasu také připravím.

  • Celkem najedete cca 38 km a převýšení do 1.300 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě