ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kdo od této trasy čeká nějakou romantiku, možná bude ze začástku zklamán. Čeká nás šlapání směrem vzhůru, ale konečný výhled od hospody Erlhofalm na pohoří Drei Brüder /Tři Bratři/ mu bude odměnou.

Začátek trasy je totožný s již popisovaným úsekem Bruck – Pichlkampen na rozjezd. Akorát nebudeme zde vyjíždět až k Pichlkampen, ale sjedeme k červené MTB značne jak je popisováno. Zde jsme původně jeli dolu, ale teď je ta verze, že vyšlapeme ještě několik stovek výškových metrů. Cesta je jak šotolinová, tak k závěru cesty trošku kamenitá. Šipky nás bez problémů navedou k hospodě Erlhofalm 1.653 mnm. Tady mimo ukojení chuťových buněk můžeme také dát pohled na pohoří zvané Drei Brüder /Tři Bratři/. Pohled je to více než krásný. A při pohledu na protistranu uvidíme v dáli Hundstein 2.117 mnm.

Cestu zpět si trošku zpříjemníme přejezdem ještě do vesnice Gries. Jakmile se dostaneme k červené MTB značce, ke které jsme původně přijeli od Pichlkampen, tak pokračujeme dolu a hned první odbočkou v zatáčce se dáme do prava. A tudy po šotolině, polní cestě a v závěru po asfaltu sjedeme do Gries. Potom již po Tauernské cyklostezce zase do Zell am See. Z Gries se dá dojet na protější kopec k hospodě Moosalm 1.531 mnm, tuto trasu také připravím.

  • Celkem najedete cca 38 km a převýšení do 1.300 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě