ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tato cesta je kombinace jízdy na kole a lehké turistiky :-). Část jednoho trailu se musí tlačit, ale je to po vrstevnici, tudíž námaha opravdu munimální.

Začátek trasy je stejný jako na Schmittenhöhe a zde dojedeme až k prvnímu přestupu lanovky Areitbahn. Je zde i hospoda Areitalm, ale ta je v létě zavřená. U této hospody jsou však nádherné výhledy na Kitzsteinhorn a Vysoké Taury. Kousek za hospodou najdete směrovou šipku na Fürth a její označení je č.8. Čeká nás poklidný trail, který zčásti se dá jet, ale část se tlačí. Není to nic náročného, jak jsem již avízoval není to nic náročného. Podcházíme pod lanovkou Areitbahn II. , jejíž sloupy se tyčí nad námi.

Za chvíli se dostaneme na šotolinovou cestu a již můžeme jet směr údolí. Já jsem se ještě zastavil u jedné chaloupky, kde je studánka. A voda bude pitná, protože jsem doposud nezaznamenal nějaké střevní problémy :-). Nakonec se v údolí napojíme na Tauernskou cyklostezku a můžeme jezdit dle libosti. Já jsem jel do Kaprunu a potom zpět do Zell am See.

  • Najedete 35 km s převýšením cca 900 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě