ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jedna z méně využívanějších tras na kopec Hundstein 2.117 mnm. Důvod je vcelku jasný ….. toto není projížďka po rovné šotolině, ale decentní šlapající makačka ;).

  Cesta do vesnice Gries je po Tauersnké cyklostezce, rovina po asfaltu. Užijte si jí, následně moc rovin už Vás čekat nebude. V Gries přejedeme železniční přejezd a hlavní silnici. U restaurece nás červená MTB šipka směřuje na Moosalm, což je vyhledávaná hospoda v kopci. I tam se někdy můžeme podívat. Pojedeme po stejné trase, ale pak odbočíme. Ze začátku stoupání po asfaltu, není to nic hrozného, šlapate podél řeky stékající do údolí. Silnice končí, objedete závoru a už to dáváme po lehce kamenité šorolině. Cestou mineme stádo krav, poklidně se pasoucích na travnatých svazích. dostaneme se k odbočce, kde do leva je to na Mooslalm a cesta do prava je na Hundstein, jsou zde značení turistické žluté a pak klasické červeno-bíle. 
Pokud jste tady již unaveni, pokračujte raději do hospody Moosalm, která je cca ještě 2 km cesty. Protože do této doby to byla procházka, teprve teď začne to správné bikování :-).
Čeká nás jen kopec, kde se bude střídat šotolina, kořeny, kamenitá cesta a v době kdy jsem jel já tak ještě trošku bláta a vody z tajícího sněhu. Přejedeme 2 potoky, které tečou z výšin. Proud není silný, koryto není hluboké. Za stavením Pülzakm točíme do leva a začne trošku decentní stoupák. Malá „placka“ v předu to jistí a tep se trochu zvedne. Šlapeme až Tödlingalm a odsud je to už v klidu, kopec je podstatně mírnější, cesta široká a ta nás dovede na začátek stezky 1.910 mnm na Hundstein. Ale 18.5.2011 byla stezka ještě plná sněhu a proto jsem na Hundstein nepokračoval. Pokud by jste chtěli jet obráceně, tak zde je na Tödlingalm zákaz kol.
Cestou zpět jedu směr Thummersbach a potom odbočím na Bruck a ještě si udělám decentní projížďku, tak jak je na mapce. 

  • Našlapete 40 km s celkovým převýšením 1.550 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě