ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toulání v národním parku Vysoké Taury je popis této trasy. Horské kolo je od slova hora a tak se alespoň k úpatí hor na něm podíváme.

Napřed nás čeká cesta po asfaltu, není moje oblíbená, protože jakmile začne sezóna, tak stovky aut a motocyklů po ní jedou na Großglockner. My dojedeme pouze do Ferleiten, kde je mýtnice pro tuto známou vysokohorskou silnici.

Zde se dáme do prava, projedeme okolo koziček a oslíků a za jejich ohradou míříme vlevo. Čeká nás pohodová šotolinová jízda. Perfektní výhled na alpské velikány, skoro rovina ….. Turistické šipky nás naváději ke známo kopco hospodě Traunernalm. V sezóně zde potkáte dost turistů a cyklistů, kteří jsou nalákáni rovinkou, netušíce, že pak je čeká cesta do kopce :-). Dostaneme se na rozpočku, kde šipky ukazují na již zmíněnou hospodu přes most řeky Fuscher Ache do leva. Pokračujeme ale do prava pořád po šotolině. Po chvíli dojedeme k vratům, kolo musíme přes ně přendat a sami přelezeme přes žebříček.
V sezóně je tam cedulka, že je tam volně pasoucí se zvířectvo a ať od něj udržujeme odstup. A za chvíli začíná první stoupání, parádní polní cesta, občas nějaká díra, kamení, adekvátní sklon. Až vyšlapate trošku výše, zastavte a užijte si nádherného výhledu. Cesta nás pak dovede na odpočku, kde doprava je sjezd k Altjudenalm . Taky pak kousek kolo povedeme, cesta je úzka na kole se po ní špatně jede. Jsou tu vlastně 2 chaloupky, ta druhá je o cca 30 m níže a k ní musíme kolo také vést. Odsud je nádherná cesta plná potůčků, kamení, následně pak polní cesta opět plná děr a podobných přírodních krás. Parádní poježdění, zde horské kolo trošku projedete. Po sjezdu se opět napojíme na cestu po které jsme přijeli. Do Fusch vede z Ferleiten turistická stezka, dá se bez problémů jet. Ale já jsem trasu projížděl v dubnu a na cestě jsou ještě závaly. V létě to ale bez problémů projedete a tudíž nemusíte jet až do Fusch od mýtnice po silnici. Pozor na turisty, cesta někde není moc široká, občas nějaký ten kamen, nebo lejno …

  • Našlapete cca 51 km s celkovým převýšením cca 900 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě