ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dostal jsem na testování triko Devold z Merino vlny. Budu ho využívat jako první vrstvu přes podzim, zimu a jaro. Právě v těchto měsících je odvod vlhkosti od těla základ. A tak vyzkouším, jak se s tím toto triko popasuje.
Postupně jsem pak budu psát poznatky z testování.
*************************************************
14.12.2023 – testované triko se již neprodává a tak není důvod ho dále veřejně testovat. Celkově spokojenost, splnilo to co jsem od něj očekával. Na větší zimu (od cca -15 st.C) bych asi zvolil variantu s dlouhými rukávy jako první vrstvu.

27.11.2023 – kombinuji chůzi po kopcích (60%) a kolo v nížině (40%). Oblečení na chůzi je Devold, triko roláček dlouhý rukáv a bunda.
Teploty kolem 3 – 6 st.C, triko zatím v pohodě, záda opět jen vlhká, když se zapotím. Jinak triko nepáchne a tak se nemusí po každém zevlu prát. V prosinci ještě přidám běžky a sněžnice.

31.10.2023 – Testuji triko na kole. Je poměrně teplo (6 – 10 st.C) a tak mám spodní vrstvu Devold, na ní triko s dlouhým rukávem a nakonec podzimní dres a vestu. Nejezdím už teď žádné šroty do kopců, ale jen zevluji krajinou. Triko nepáchne, záda nejsou mokrá jak bývalo u mě zvykem, ale jen vlhká. Zatím spokojenost, uvidíme jaké to bude v zimě na kole.

01.10.2023 – Aktuálně triko používám jako spodní vrstvu na pěško tůry po kopcích. Zatím spokojenost, triko odvádí vlhkost a záda mám suchá. A to v případě, když mám na zádech malý baťůžek. Začnu triko testovat na kole. Pomalu se ochlazuje a tak triko budu využívat častěji, opět jako spodní první vrstvu.