Trasa na kochání, nebojím se říci, že je určena pro pohodový výlet. Délka přimeřená, krásné výhledy, převýšení skoro žádné. Tato trasa patří do kategorie „Alpen Romantische Straße“ 🙂

Cestou projedeme spousty malých vesnic, cesta je skoro ze 2/3 po asfaltu, ale na crossové kolo díky úsekům v terénu vhodné není.

Po Tauernské cyklostezce do Maishofenu a zde do kempu Bad Neunbrunnen. Potom po polní cestě do vesnice Lahtal, kde musíme přejet hlavní silnici směřující do Salzburgu a okolo hotelu Bellevue po asfaltové silnici dojedeme až do vesnice Bsuch. Nezapomeňte pod viaduktem odbočit doleva, ale šipky Tauernské cyklostezky Vás navedou. Vesnicí pojedeme rovně směr Saalfelden. Pořád asfalt a pomalu sjíždíme z kopce a na druhé odbočce se dáme do prava a začne šotolina a vyjedeme na pěkné vyhlídce na koupalištěm u Saalfelden.
Okolo statku po polní cestě sjedeme na jednu z vedlejší silnic a hned točíme na asfaltu do prava. Mineme Plaffing a za Schmieding se dále vlevo a dojedeme do Almdorfu. Vše je po asfaltu, zde sjedeme k hlavní silnici a přes ní do vesnice Rain, kde objedeme golfové hřiště po šotolině a potom zase po asfaltu do Maria Alm. Odsud se vydáme směrem na Unterberg, kde se zatáčí do prava a začneme stoupat do kopce. Dávejte pozor aby jste nepřejeli mostek, to cesta vede na Hundstein, ale tam se nechystáme. Končí asfalt a začne šotolina, potom polní cesta která nás dovede ke statku Erdstadl. Po chvíli se napojíme na asfaltovou cestu, která nás vede zpět do Almdorf. V polovině kopce točíme vlevo a stoupáme do lesa a po šotolině vzhůru, kde se pak dáme do prava a cesta nás dovede až do vesnice Hof. Pokud se dáme vlevo, tak je to již projetá trasa „Maria Alm přes kopec“. Z vesnice potom už po Tauernské cyklostezce do Zell am See.

  • Našlapete cca 50 km s celkovým převýšením 700 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě.