ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Trasa na kochání, nebojím se říci, že je určena pro pohodový výlet. Délka přimeřená, krásné výhledy, převýšení skoro žádné. Tato trasa patří do kategorie „Alpen Romantische Straße“ 🙂

Cestou projedeme spousty malých vesnic, cesta je skoro ze 2/3 po asfaltu, ale na crossové kolo díky úsekům v terénu vhodné není.

Po Tauernské cyklostezce do Maishofenu a zde do kempu Bad Neunbrunnen. Potom po polní cestě do vesnice Lahtal, kde musíme přejet hlavní silnici směřující do Salzburgu a okolo hotelu Bellevue po asfaltové silnici dojedeme až do vesnice Bsuch. Nezapomeňte pod viaduktem odbočit doleva, ale šipky Tauernské cyklostezky Vás navedou. Vesnicí pojedeme rovně směr Saalfelden. Pořád asfalt a pomalu sjíždíme z kopce a na druhé odbočce se dáme do prava a začne šotolina a vyjedeme na pěkné vyhlídce na koupalištěm u Saalfelden.
Okolo statku po polní cestě sjedeme na jednu z vedlejší silnic a hned točíme na asfaltu do prava. Mineme Plaffing a za Schmieding se dále vlevo a dojedeme do Almdorfu. Vše je po asfaltu, zde sjedeme k hlavní silnici a přes ní do vesnice Rain, kde objedeme golfové hřiště po šotolině a potom zase po asfaltu do Maria Alm. Odsud se vydáme směrem na Unterberg, kde se zatáčí do prava a začneme stoupat do kopce. Dávejte pozor aby jste nepřejeli mostek, to cesta vede na Hundstein, ale tam se nechystáme. Končí asfalt a začne šotolina, potom polní cesta která nás dovede ke statku Erdstadl. Po chvíli se napojíme na asfaltovou cestu, která nás vede zpět do Almdorf. V polovině kopce točíme vlevo a stoupáme do lesa a po šotolině vzhůru, kde se pak dáme do prava a cesta nás dovede až do vesnice Hof. Pokud se dáme vlevo, tak je to již projetá trasa „Maria Alm přes kopec“. Z vesnice potom už po Tauernské cyklostezce do Zell am See.

  • Našlapete cca 50 km s celkovým převýšením 700 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě.