ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tato trasa je kombinací mnoha povrchů. Začneme na Tauernské cyklostezce, což je asfalt a ve vesničce Hummersdorf točíme na pravou ruku a začínáme jet kopec. Červená navigační šipka nás spolehlivě dovede až ke statku Unterholz a zde asfalt končí a začíná správné cross country. Cestou směrem vzhůru vystřídáme polní cestu, travnaté cestičky, trošku šotoliny a i nezpevněný povrch. Po chvíli jsme na rozcestí, kde nás červená šipka směruje na Niedernsill. Zde je povrch ze začátku více kamenitý, ale postupně přejdeme opět na šotolinu a cestou dolů už pojedeme po asfaltu.

Dojíždíme do vesnice Mühlbach, která je nad Niedernsillem. Taky pokud máte pocit, že to zatím byla nuda se můžete napojit na trasu Mühlbach – Schaun. Mitteralm. Já však budu pokračovat jiným smětem a v již zmíněné vesnici točím do leva a po asfaltu stoupám vzhůru směr Lengdorf. Po chvilce asfalt končí a začíná příjemná šotolina. Žluté turistické šipky bez problémů navádí a po chvilce šotolinu vystřídá klasická hliněná cesta, kterou využívají vetšinou lesní dělníci. A tak sjedete až k mostu před Lengdorf a zde se již napojíte na Tauernskou cyklostezku.
Najeto necelých 45 km a nastoupáme kolem 900 výškových metrů. Stoupání je pouze na úseku 15 km a zbytek je to z kopce a rovinka na pohodičku. Trasu jsem projížděl v 2/2 března 2011 a tak na fotkách je občas ještě trochu sněhu.

  • Najedete 44 km
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě