ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nenáročný výlet k jedné z novějších hospůdek kdesi v kopcích. A nádherné hravé traily směrem dolů.

Začátek cesty je úplně stejný jako „před dvě hospody“. Ale tady neodbočíme k hospodě Stablgerg, ale budeme pokračovat pořád po šotolinové cestě výše. Ta nás dovede na rozcestí, kde vpravo do kopce směr Jahnhütte, nebo vlevo směrem dolů k Naturfrendehütte, což je náš cíl. Ujedeme cca 200 m z kopce a jsme tam.

Příjemná novější hospůdka, která asi bude otevřena pouze o prázdninových víkendech, ale teče u ní pramen a tak lze nabrat alespoň trochu vody na osvěžení. Čeká nás dolů parádní trail č. 774, která nás dovede až k hospodě Stablgerg. Spodní část sjezdu k hospodě je již známá z výše zmiňované trasy. Cestou dolů od hospody po cca 800 m v pravotočivé začáčce je odbočka vlevo a tou se dáme. Sjedeme po šotolině níže a zde nás turistická cesta navede na dlaší trail, který nás dovede až k řece. Podél řeky dojedeme do Maishofenu, napřed nás čeká podjezd mostku. Za dalším mostkem, který přejedeme hned točíme vlevo a pokračujeme po cestě a zde se napojíme na Tauernskou cyklostezku.
Dojedete až do vesnice Mayrhofen , zde vlevo do kopečka po č.92, po vyjetí nasleduje pěkná cesta lesem a dovede nás až nad Thummersbach. Tady dolů po asfaltu a v levotočivé zatáčce se dáme rovně po turistické č.21 a ta nás dovede přes louku k č.92 a sjedeme užší šotolinou až do Thummersbachu. Zde už po silnici do Zell am See k jezeru, kde se můžete koupat, zevlovat, odpočívat ………

  • Trasa je poměrně krátká, jen 36 km s celkovým převýšením cca 950 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě