ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Parádní trasa a jak bývá zvykem opět s nádherným výhledem. Tuto trasu zvládnou myslím každý, je to jenom o chuti trošku šlapat do kopce. Ale výhled stojí za to.

Začátek trasy je stejný jako když jedeme k hospodě Berggasthof Biberg, ale tady v kopcích u zatáčky č.16 se dále do leva. Doposud je to vše po šotolině, která postupně bude přecházet na lehce kamenitou horskou cestu, ale není to nic obtížného. Po chvilce se dostaneme na planinu, kde je krásný výhled na jezero Zeller See. Jsou tu 2 chaloupky a lavička pro pěší, protože sem vede jedna z pěších cest. My pokračujeme dále, mineme skalku z které se loupe kámen, ale asi to břidlice nebude a po chvíli přijedeme k hospodě Jahnhütte 1.592 mnm.

Cesta zpět už je podle červených MTB šipek a provode nás jak po polních, tak i lesních cestách a v konečné fázi od chalup ve stráni již pojedeme po silnici. Pozor, zatáčka jsou dost „utáhlé“ je třeba do nic najíždět opatrně, ať neopustíte cestu. Válet se po strmémezi dolů asi není nic příjemného. Za chvíli se napojíme na silnici od Saalbach a ta nás dovede až na Tauernskou cyklostezku a po ní zpět do Zell am See. Cestu jsem si ještě zpříjemnil výjezdem po Dr. Müller Promenade, což je část úseku Přes dvě hospody, kudy jsem již jel.

  • Celkem najedete cca 38 km a nastoupáte kolem 1.000 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě