ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

 Cesta na Schmittenhöhe je nově upravena z Bruckberg. Dříve se muselo tlačit lesem po turistické stezce, teď už je tam cesta a z kole nemusíte sesedat.

  Cesta z Bruckberg začíná asfaltem, projedete 2 tunely a pak se napojíte na šotolinovou cestu. V různých modifikacích nás bude provázet až na samotný vrchol Schmittenhöhe. Nejedná se o technický náročné úseky, spíše sklon kopce bude v některých pasážích trošku více do nebe :-). Ale není to nic co by normální biker nezvládl. 
Po výjezdu a lehkém zevlingu, lze je klasicky do Zell am See, nebo zvolit trasu k hospodě Hochsonnberg Alm. Sjezd je zase po šotolině, křížíme jednu ze sjezdovek a míjíme vleky. Brzy se napojíme na cestu vedoucí z Piesendorf a tou pokračujeme až k Hochsonnbergalm. Tento úsek cesty je nádherný, krásný výhled na Vysoké Taury. Doporučuji tady zastavit a pokochat se. Já osobně mám tuto část trasy velmi rád a kochám se zodpovědně ;).
Po příjezdu k Hochsonnberg Alm je sjezd do Walchen …… nudná šotolinové nekončící cesta a cestou musíte přejet přes 2 branky. A potom již po Tauernské cyklostezce zpět do Zell am See. Nebo můžete pokračovat směrem okolo Rohrertörl směrem do údolí k Saalbach. Tato cesta je podstatně zábavnější. Záleží pouze na vašem fyzickém rozpoložení a pokud se cítíte ubaveni zvolte cestu do Walchen. 

  • Našlapete 40 km s celkovým převýšením 1.400 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě