ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tato trasa patří už do kategorie náročnějších. Do Kaprunu so dostaneme ze Zell am See po značené asfaltové Tauernské cyklostezce. Vjezd na Maiskogel začíná v pravo hned za malým tunelem, který je určen pro pěší a cyklisty. ze začátku nás čeká stoupání po asfaltu, která nakonec přejde na šotolinový a občas i lehce kamenitý povrh. Po výjezdu na Maiskogel / u staré kabinkové lanovky/ nás čelá šotolinový sjezd cca 1 km po straně kopce a následně náročná stoupání směrem na Kitzsteinhorn. Náš cíl je na Langwied 1.976 mnm., což je přestup mezi lanovkami Gletscherjet 1 + 2. Při sjezdu od Maiskogel dbejte na opatrnost, cesta je kamenitá, zatáčky „utáhlé“.

Nejdříve se po stoupáních dostanete k hospůdce Salzburger Hutte a po přejezdu planiny nás čeká závěrečné strmé stoupání k již zmíněné přestupní stanici lanovky. Před závěrečným výjezdem na konci planiny je potok, pozor na něj voda zkresluje a může být hlubší, než se zdá. Pád na kameny zde není žádnou vyjímkou.
Aktuálně v roce 2011 byla cesta upravena, už není tak kamenitá a poslední výjezd k Landwieg se dá objet. Hned za potokem se dáte do prava. Já jsem se novou trasou vracel.

Pokud se nebudete cítit fyzicky na jízdu zpět, lze na Langwied zakoupit jízdenku na vlek a sjet i s kolem dolu. Cena tuším 7€ + 2€ vratná záloha za kartičku. Při případném sjezdu na kole zpět dávejte pozor na opět zatáčky a sklon také není malý a případný smyk na štěrku by mohl znamenat pád do hlubin ……

Trať patří mezi náročnější a pokud se budete cítit již unaveni na Maiskogel, tak dále nejezděte, protože to co Vás čeká následující kilometry je proti výjezdu na Maiskogel nesrovnatelně náročnější. Od roku 2016 se dá dojet do až Alpincentra 2.500 m , trasa vede po „červené“ sjezdovce. Zatím jsem v sobě neobjevil touhu se tudy vydat 😉

  • Najedete 52 km s převýšením cca 1.800 m
  • Pokud najedete kurzorem na profil, tak se ukáže přesné místo na mapě.