Aktuální hlášky.

  Budu se sem snažit dávat postřehy, aktuální stavy cest, novinky, zajímavosti z výletů ......Teploty ...

Aktuálně se pohybují teploty kolem 28 st.C. Pokud vybíráte trasy na kolo, tak raději ty, které jsou ve stínu. Dostatek tekutin je základ. 

Nepsaným pravidlem je, že 1/2 prázdnin je chladná. A tak se snad dočkáme příjemných teplot okolo 20 st.C. 

Objevuje se zde móda horských elektrokol, většinou se jedná o starší generaci, která se s nimi pouští i do různých trailů. Dávejte si na ně pozor, většinou to kolo pod kontrolou ve sjezdech nemají.


Aktuality z nížiny ....

Informace o akcích v nížině a fotografie najdete na webu ZEVLUJEME.CZ


Průjezdnost tras .....

Všechny trasy už jsou sjízdné. Někde ještě sice potkáte sníh /Hundstein/, ale těch pár metrů, nebo kilometrů ve sněhu jenom utuží touhu podívat se na nějaký kopec.


Cesta na Hundstein .....

Zatím neprůjezdná z Gries, Bruck a Thumersbach. Sněhu je pořád dost ....


Laviny

Sněhu letos bylo dost a tak možná někde potkáte spadlou lavinu ...


Maiskogel

Cesta průjezdná se sněžným bonusem ..... ;)


Sníh pomalu mizí ....

V cca 1.400 mnm


Aktuální stav

Někde je sněhu více, na některým místech zase méně. 


Sníh ......

Ještě je ho někde dost ..... zatím jsem se dostal směr Hundstein do 1.350 mnm.

    

  

  


Cesta na Grossglockner

Už se protahuje, já byl u mýtnice. Výše jsou ještě na cestě ledíky, ale je to protažené. Za pár dni už cesta bude po kola v pohodě. Zpět jsem jel zkratkou po pěšině a to nebyl dobrý nápad. V období sněhu tudy nedoporučuji jezdit.

   


Slunečno ....

Už je jarní počasí, příjemně slunečno, hezké výhledy .....


Apríl

 Velikonoční pondělí bylo opravdu aprílové, dnes je již slunečno .......

   


Čeká nás .....

Teploty se budou tento týden budou atakovat 10 st.C a tak je šande, že některé kopce již budou sjízdné. Ale spíše malé brdky do cca max. 1.100 mnm. 


Sníh v nížině

Dnes je ještě slunečno, ale od zítřka nás čeká v nížině sníh, déšť .........  dubnova romantika pro cyklosebemrskače {#emotions_dlg.jokingly}


Kopce

Na extra kopcování to ještě není, ale už se dá vyjet zejména na slunečných svazích nějaký ten brdek ;). Sníh v nížině již není, běžky uklizeny. Sezóna na ledovci je v plném proudu, sněhu dost. Schmitten končí na Velikonoce. Ale než na tomto kopci roztaje sníh, tak to nějakou dobu ještě potrvá.


Počasí

Na jízdu do kopců to ještě není, někde na slunných svazích  do cca 1.200 mnm už mnoho sněhu není, ale v lesích jsou ledíky. Pořádné kopcování začně až tak kolem 2/2 května. Aktuálně je na Schmitten /2.000 mnm/ kolem 130 cm sněhu.


Směr Maria Alm

Protože už dlouho nesněžilo, tak je Tauernská cyklostezka směrem na Maria Alm již na pohodu sjízdná. Občas se sice objeví nějaká ledová plotna, ale kdo nepadá, ten se nezlepšuje ;)

   


Příjemně mrazivo ......

A tak spíše běžky a chůze než kolo. Je to trošku na kolo zrádné, jsou hodně na cestách "plotny" a tak než si rozbít hubu na kole, tak se raději plácám na běžkách ;). Počasí pořád slunečné a předpověď naznačuje slunce i nadále. Teploty příjemné pod bodem mrazu kolem cca - 3 st.C. 


Sněhu dost

Aktuálně cca 25 cm sněhu v nížině. Trasy na běžky v perfektním stavu a tak místo kola se pohybuji na prkýnkách ;). Předpověď naznačuje, že ještě trochu tento týden připadne.

      


Lednové počasí

Je to v nížině velmi střídavé, občas napadne sníh do toho zaprší, teploty kolísavé. A tak běžné asfaltové cesty jsou suché, ale objevují se na nich ledové plotny. V lesích je ledových ploten povícero a tak žádná radost z ježdění to není. 


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | »
bike-alp.cz