Aktuální hlášky.

  Budu se sem snažit dávat postřehy, aktuální stavy cest, novinky, zajímavosti z výletů ......Za Kesselfall Alpenhaus

.... už padají laviny. Zatím pouze malé, ale časem o pár stovek metrů dále padnou větší. 


Saalfelden a okolí ....

Nížina je na pohodu, dole už není sníh. Na kopcích se v lesích drží, je tam většinou ledová krusta. Počasí je velmi příjemné a věřím, že vydrží i nadále.

 


Großglockner Hochalpenstraße

Dnes jsem zkusil, až kam se dá vyjet. Skončil jsem v cca 1.000 mnm, kde začínal na silnici led ;). Za měsíc touto dobou už silnice bude pro kolo v pohodě. Oficiální otevření bývá pak začátkem května.


Sníh v 1.000 mnm

Toulání na kole ve výšce 1.000 mnm, někde je sníh, někde ne. Ale do kopců se mi ještě nechce neb tam tuším aktivitu "tlačení kola sněhem" :-)

      


Konec zimy .....

Zima v nížině už asi defenitivně skončila. Čeká už jen slunce, občas déšť ....... ideální počasí na kolo. Nastalo pár změn, některé trasy se uzavřely zákazovou značkou. Někde se zase vytvořily pseudotrasy, většinou daly značku na nějakou asfaltovou cestu. Mám pocit, že se zde začíná razit heslo ...... cyklista v kopcích je náš něpřitel ..... :-( . Třeba na Schmittenhöhe již jsou všechny trasy zakázány. Avšak místní zakazovací orgán zapomněl na jednu pěšinu a tak až bude teplo projedu to a dám info jak se legálně dostat na "Schmitku".


Počasí .....

Počasí střídavé ...... chvíli tepleji, přes noc napadne pár cm sněhu, potom zase zaprší ...... na pojezd v nížině je to v pohodě. Ale na kopce zatím moc ne ....... uvidíme následující dny.


V kopcích ....

Otepluje se, předpověď ukazuje, že bude i pršet. Ale v kopcích je sněhu pořád dost ......Usmívající se


Otepluje se ....

Ačkoli včera napadlo a dle fotky to vypadá, že je zima, tak opak je pravdou. Teploty nad nulou a začíná to tát.  Uvidíme co ukáží následující dny ......


Zase sníh ..... ;)

Včra bylo nádherně slunečno, dnes nasněžilo a prozatím sněží nadále. A tak místo kola to vypadá opět na běžky ;)


Sníh pomalu mizí ...

Z nížiny pomalu mizí sníh a tak lze na kole zevlovat vcelku bez problémů. V lesích sníh je včetně ledíků ;). Ale Tauernská cyklostezka je z větší časti v pohodě. Předpověď ale naznačuje, že možná ještě nasněží ......

 


Sníh

Včera napadlo pár cem sněhu, ale je to mokré bahno v nížině. Není to ani na kolo, na běžky je to v některých částech hodně mokré. Zítra má večer pršet, pak zase sněžit ....... počasí jak na houpačce. A tak spíše chodím na tůry, ale to kilometry přibívají pomalu ;)

 


Jaro .....

Ačkoli se otepluji, tak sníh se v nížině drží. Na stinných místech jsou ledíky a poslední dva dny je údolí vetšinou v mlze. Uvidíme, co ukáží následující dny.


Konec zimy .....

Prozatím to vypadá, že nás zima opouští. Předpověď hlásí budoucí teploty kolem 7 st.C. V nížině sníh půjde dolů, na kopcích ho bude samozřejmě pořád dost. Dám nějaké zevly na kole po okolí a časem dodám info.


Sníh

Nasněžilo a teploty se v noci pohybují pod -10 st.C a přes den kolem -8 st.C. Počasí spíše na běžky, ale následující týden bude asi oteplení a tak opět kolo. Ale na kopcích už je to nejezditelní a tak na kole pouze zevlování po nížině.


Napadlo .....

Pár cm sněhu je na zemi, přes noc mrzne, přes den teploty na nulou. některé cesty suché, někde namrzlo. Místo kola budu pár dní zevlovat pěšmo.


Leden .....

Aktuální pohled nazančuje, že jsme v nížině bez sněhu. Teploty přes den na bodem mrazu, ale v noci mrzne. Cesty jsou buď suché, nebo jsou na nich ledové plotýnky. Předpověď na další dny naznačuje spíše déšť, než sníh.


Teplo ....

V nížině není po sněhu ani památky. Několik posledních dní se drží mlha dole a tak teploty balancují na bodu mrazu. Odpoledne se většinou otepluje. Jakmile mlha zmizí, tak je teplo. Ideální počasí na najíždění kilometrů ;)


Prosinec .....

Počasí je skoro jarní a v nížině není žádný sníh. Teploty přes den nad nulou a tak lze na kole pořád jezdit. Přírodní sníh je od cca 1.700 mnm a ještě ho není moc. Pozor v lesích na stinných místech jsou "ledíky".


Zatím slunečno

Počasí je slunečné, ale žádné extra teploty nejsou. Pohybují se do cca  8 st.C a ve stínu je již znát chlad. Sníh je na některých místech kolem 2.000 mnm. Na sněžení v nížině to zatím nevypadá.


Změna teploty ...

Počasí se snad již umoudřilo a do konce měsíce již nebudou nějaké extra pekelné teploty. Předpověď je kolem cca 20 - 22 st.C v nížině. Ideální na pořádný kopco zevling směr Hundstein a jemu podobné kopce.


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | »
bike-alp.cz